Son Dakika! New York’ta Times Meydanı Yakınındaki Otobüs Terminaline Boru Bombalı Saldırı

New York’ta Times Meydanı’na yakın mesafedeki otobüs terminaline boru bombasıyla saldırı düzenlendi. Yaralıların da olduğu olayda, bir şüpheli gözaltına alındı.

New York polisi, Manhattan’da sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu. 41’inci Cadde’nin üzerindeki patlama, ünlü Times Square Meydanı’nın (42’nci Cadde) hemen yanı başında meydana geldi.

PATLAMANIN NEDENİ BORU BOMBASI, 3 TERMİNAL BOŞALTILDI

Patlama sonrası olay yerine polis ekipleri sevk edildi. New York Polis Departmanının açıklamasında A,C ve E terminallerinin boşaltıldığını bildirildi. ABC News’in polis kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, olası bir boru bombası, terminalin zemin katının altındaki bir geçitte patlatıldı.

YARALI SAYISIYLA İLGİLİ ÇELİŞKİLİ BİLGİLER

Patlama sonrası yaralı sayısıyla ilgili çelişkili bilgiler geçiyor. ABD medyasında çok sayıda yaralı olduğu belirtilirken, New York İtfaiye Dairesi olay yerinde bir kişinin hafif yaralandığını açıkladı.

1 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Amerikan medyasının geçtiği bilgilere göre olayla ilgili bir şüpheli gözaltında. ABD medyası, gözaltına alınan şüphelinin üzerinden bomba yeleği çıktığı bilgisini geçiyor.

Patlamanın terör saldırısı olup olmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.


BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ: TRUMP’A BİLGİ VERİLDİ

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Twitter’dan Patlama hakkında Başkan Donald Trump’a bilgi verildiğini açıkladı.


ABD’NİN EN BÜYÜK OTOBÜS TERMİNALİ

Patlamanın olduğu Port Authority terminali, ABD’nin en büyük otobüs terminali. Terminali yılda 65 milyondan fazla yolcu kullanıyor.

Olay yerinden ilk görüntüler:

PAYLAŞ