Üniversiteli Kızları Çıplak Fotoğraf Tuzağına Düşüren Güzellik Yarışması Organizatörüne Baskın

İstanbul’da 2 üniversiteli kızın çıplak fotoğrafalarını çekerek tacizde bulunan güzellik yarışmasının organizatörünün iş yerine yapılan baskında bilgisayarlara el konuldu.

İstanbul’da 2 üniversiteli kızın taciz edildiği güzellik yarışmasının organizatörünün iş yerine baskın yapıldı. Baskında bilgisayarlara, hard disklere ve çok sayıda flash diske el konuldu.

KIZLARIN FOTOĞRAFINI ÇEKTİĞİNİ KABUL ETTİ

Üniversiteli iki kızın taciz edildiklerine dair başlatılan soruşturma kapsamında savcının talimatı üzerine güzellik yarışması organizatörü F.D.’nin iş yerine baskın yapıldı.

Yapılan baskında F.D.’nin ofisindeki 5 masaüstü bilgisayar, iki dizüstü bilgisayar, hard diskler ve çok sayıda flash diske el konuldu. F.D., üniversiteli kızların fotoğraflarını çektiğini kabul etti ancak taciz suçlamalarını reddetti.

“BİZİ TACİZ ETTİ”

Üniversite öğrencileri E.S. ve N.P. savcılığa başvurarak güzellik yarışması organizatörü ve yapımcı F.D.’nin kendilerini fotoğraflarını çekme bahanesiyle çağırdığı ofisinde taciz ettiği iddia etmiş ve F.D.’den şikayetçi olmuştu. Şikayetçilerden E.S, F.D.’nin fotoğraf makinesinde çok sayıda kızın çıplak fotoğraflarını da gördüğünü iddia etmişti.

“BİLGİSAYARLARIMI VERİN”

Soruşturma başlatan savcılık, polise talimat yazdı ve F.D’nin iş yerinde arama yapılarak bilgisayar ve dijital dökümanlarına el konulmasını istedi. Ayrıca F.D’nin de ifadesi alındı. F.D, “Gazeteci” olduğunu ve aylık 5 bin lira geliri olduğunu beyan etti. Suçlamaları reddeden F.D bilgisayarlarından tv ve radyo yayını yaptığını, yanında sigortalı olarak 11 kişinin çalıştığını belirterek bilgisayarlara el konulduğu için ticari faaliyetlerinin durduğunu ve çalışanlarının da mağdur olduğunu söyledi. Savcılıktan Bunların kendisine teslim edilmesini talep eden F.D’nin bilgisayar, flash disk ve hardiskleri kriminal incelemeye gönderildi. (Kaynak: Miliyet)

PAYLAŞ