backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

188 yıllık Narmanlı Han’a kozmetik tabelası! Tepkiler üzerine indirildi

İstanbul'da İstiklal Caddesi'nin simge yapılarından biri olan, restorasyon süreci, öncesi ve sonrasında tartışmalara konu olan 188 yıllık Narmanlı Han, sosyal medyada paylaşılan yeni mağaza açılışı ile yine gündeme oturdu.

188 yıllık Narmanlı Han’a kozmetik tabelası! Tepkiler üzerine indirildi
25 Haziran 2019 Salı, 16:23
İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde 1831 yılında inşa edilen Narmanlı Han'ın uzun yıllar tartışmalara konu olan ve 2.5 yıl süren restorasyonu geçen yıl temmuz ayında tamamlandı. İstiklal Caddesi'ne gelenleri şimdilerde en çok tartışılan dış cephe boyasıyla karşılayan Tünel girişinde karşılayan tarihi binada bugün sabah saatlerinde bir hareketlilik vardı. Hanın dükkanlarının birine kozmetik mağazası için tabela asıldı. Uzun süredir eski günlerine dönmesi beklenen hanın özellikle eski halini bilenler için bu durum gözlerden kaçmadı. Ve uzun süredir sessiz şekilde bekleyen han, söz konusu mağazanın tabela asma fotoğrafı ile yeniden sosyal medyada gündem oldu.