backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Balıkçılar, Bolluğu Yaşanan Palamudun Fiyatının Düşmemesini Stokçulara Bağladı

Av yasağının sona ermesiyle özellikle palamutta yaşanan bereket tezgahtaki fiyatlara bir türlü yansımadı. Balıkçılar ise fiyatın düşmemesini yapılan stoklara bağlayarak depolardan bu balıkların çıkarılması halinde palamudun fiyatının 5 liraya kadar ineceğini belirtti.

Balıkçılar, Bolluğu Yaşanan Palamudun Fiyatının Düşmemesini Stokçulara Bağladı
13 Ekim 2018 Cumartesi, 16:04
Denizlerde av yasağı 1 Eylül itibariyle sona ererken, balıkçıların Karadeniz'e bıraktığı ağlar, palamutlarla doluyor. Son haftalarda daha da bollaşan palamudun, tezgahlardaki fiyatında gözle görülür bir değişim olmaması da vatandaşları düşündürüyor. Yeni sezonda bolluğu yaşanan palamudun tane fiyatı 7,5 lira ile 10 lira arasında kaldı. Balıkçılara göre, palamut bolluğunda fiyatların düşmemesinin sebebinin stoklanması olduğu öne sürüldü.Geçen yıllarda yaşanan balık kıtlığı nedeniyle depoları boşalan stokçular, yeni dönemde bollaşan palamutları şoklayarak, depolarına kaldırıyor. Depolarda bekletilerek pazara sürülmeyen balıklar ise fiyatların düşmesine engel oluyor.