backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü, Karesi’de Kutlandı

Karesi Kent Konseyi Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’nü yaptığı çeşitli etkinliklerle kutladı.

Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü, Karesi’de Kutlandı
12 Şubat 2018 Pazartesi, 13:21

Karesi Kent Konseyi Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü'nü yaptığı çeşitli etkinliklerle kutladı.

Birleşmiş Milletler tarafından bu yıl 3'üncüsü kutlanan 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü, kız çocuklarının bilimsel faaliyetlere katılımını teşvik etmek ve bilimi sevdirmek amacıyla 3 gün boyunca Karesi'de de kutlandı.

Kız çocuklarının bilime teşvik edilmesi amacıyla her yıl 11 Şubat'ta kutlanan Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü bu yıl Karesi'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Genç Kadem'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programlar kapsamında Zafer İlkokulu, Kocaavşar Ortaokulu ve Tatlıpınar Anaokulu'nun kız öğrencileri, Balıkesir Üniversitesi Necati Bey Eğitim Fakültesi'ni ziyaret ederek biyoloji laboratuarında deneyler yaptı, bilimin renkli dünyasını yakından tanıma imkanı buldu.

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Genç KADEM Topluluğu ve Balıkesir Üniversitesi Vizyon Tasarım ve Teknoloji Topluluğu, Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü nedeniyle Karesi Belediyesi'nden Atatürk Parkı'na kadar yürüyüş yaptı ardından da 'Daha Güçlü Türkiye' sloganı ile balonları gökyüzüne bıraktı. - BALIKESİR

Kaynak: İHA İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN