backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Çavuşoğlu’ndan Trump’ın arabuluculuk sözlerine yanıt: Teröristlerle müzakere yapmayız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trump'ın “Türkiye ve Kürtler arasında arabuluculuk başlatabiliriz“ sözlerine yanıt verdi. Çavuşoğlu, “Biz teröristlerle arabuluculuk yapmayız, müzakere yapmayız. Yapılacak tek şey bu teröristlerin silahı bırakmasıdır.“ restini çekti.

Çavuşoğlu’ndan Trump’ın arabuluculuk sözlerine yanıt: Teröristlerle müzakere yapmayız
12 Ekim 2019 Cumartesi, 22:54
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği operasyonla ilgili Donald Trump'ın “Türkiye'nin harekâtı sonrasında Türkler ve Kürtler arasında arabuluculuk yapmak ABD'nin üç seçeneğinden biri“ teklifine yanıt verdi. Deutsche Welle'ye röportaj veren Çavuşoğlu, “Biz teröristlerle arabuluculuk yapmayız, müzakere yapmayız. Yapılacak tek şey bu teröristlerin silahı bırakmasıdır. Biz geçmişte Türkiye'de siyasi çözümü denedik ve ne olduğunu gördük. Onlar silahı bırakmadığı gibi o esnekliği çok ciddi bir şekilde suistimal ederek; işte şehirlerde neler yaptılar, onları gördük.“ şeklinde konuştu.

“YAPTIRIMDAN KORKSAK OPERASYON YAPMAZDIK“