backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Çöp suları içme suyuna karışınca, vatandaşın hayatı tehlikeye girdi

Meteorolojik koşullarla meydana gelen yağmur suyunun, her türlü evsel atık ve fabrika kalıntısını içme suyunun karşılandığı Kocaeli'ne bağlı Sapanca gölüne taşıması bölge sakinlerini tehlikeye attı.

Çöp suları içme suyuna karışınca, vatandaşın hayatı tehlikeye girdi
11 Şubat 2019 Pazartesi, 08:43
Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan çöp depolama alanı tehlike saçıyor. Yağmurlu havalarda çöp suları önce dereye sonra da içme suyu olan Sapanca Gölü'ne akıyor. Çevre Mühendisleri Kocaeli Şube Başkanı Sait Ağdacı, Çöpler ortada, dolayısıyla yağmurun etkisi ve diğer meteorolojik koşullarla çöplerin o sızıntı suyu toprağa, aşağıdaki yer altı sularına ve içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü'ne taşıyor dedi. Kartepe Eşme Mahallesi'nde bulunan Maden Deresi havzasındaki çöp depolama alanında dağ gibi çöp birikti. Özellikle yağmur sonrası Maden Deresi'ne karışan çöp suları yaklaşık 2 kilometre aşağısında bulunan içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü'ne akması insan sağlığını tehdit ediyor.