backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Engelli öğrenciye tekme tokat dayak atmıştı; kendisini böyle savundu: Yapmış olduğu şeyin hata olduğunu anlayabilmesi için spordan men ettim

Kayseri'de, zihinsel engelli gence kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan beden eğitimi öğretmeni kendisini savundu. Gencin 1 hafta önce okuldan kaçtığını belirten öğretmen, “Ben çocuğun yapmış olduğu şeyin hata olduğunu anlayabilmesi ve tekrar okuldan kaçmaması için 1 hafta boyunca onu spordan men ettim“ dedi.

Engelli öğrenciye tekme tokat dayak atmıştı; kendisini böyle savundu: Yapmış olduğu şeyin hata olduğunu anlayabilmesi için spordan men ettim
16 Kasım 2019 Cumartesi, 18:36
Melikgazi ilçesinde bulunan 75'inci Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde, geçen Salı günü meydana gelen olayda yüzde 60 zihinsel engelli M.A., bahçede arkadaşları ile voleybol oynamasına izin verilmeyince yere oturup, ağlamaya başladı. Bir kişinin cep telefonu ile görüntülediği olayda beden eğitimi öğretmeni K.K., öğrenciye ayağıyla vurdu. Öğrencinin, “Oynatmıyor, oynatmıyor“ diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine öğretmen K.K., “Oynatmıyorum lan oynatmıyorum, hoca ben değil miyim?“ diyerek karşılık verdi. Ardından da M.A.'yı yanındaki görevlilerle birlikte kol ve bacaklarından tutup, pencereden binaya soktu. Olayla ilgili Valilik soruşturma başlatırken, öğretmen K.K. ve kurum müdürünün de aralarında bulunduğu 6 kişi açığa alındı.

ÖĞRETMEN KONUŞTU