backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Genelkurmay Başkanı video konferansla operasyona bağlanıp emir verdi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kuvvet Komutanları ile birlikte Şırnak ve Cizre'deki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı video konferansla operasyona bağlanıp emir verdi
11 Kasım 2016 Cuma, 16:55
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Şırnak ve Cizre temaslarına ilişkin yapılan açıklamada, Akar'ın kuvvet komutanları ile birlikte Şırnak ve Cizre'deki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunduğu belirtilerek, 10 Kasım 2016 tarihinde Şırnak ve Silopi'deki birlikleri ziyaret eden ve geceyi 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı / Silopi'de geçiren Orgeneral Akar'ın, beraberindeki heyet ile birlikte Şırnak ve Cizre'de görev yapan personel ile görüştüğü bildirildi. Açıklamada, büyük bir özveri ve cesaret örneği göstererek terörle mücadele harekatı, hudut güvenliği ve kaçakçılıkla mücadele görevlerini başarı ile yerine getiren personeli kutlayan Akar'ın bayraklaşan vatan topraklarında huzur içinde yaşanılması için gösterdikleri üstün disiplin anlayışı ve gayretten dolayı Türk milletinin kendilerine minnettar olduğunu ifade ettiği kaydedildi.