backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Harekatta 2. gün: Kaçan teröristler ölümle tehdit edildi

TSK, Barış Pınarı Harekatı'yla Suriye'nin doğusunu teröristlerden temizlemeye başlarken YPG'li teröristlerin Türk askerleri ile karşı karşıya gelme korkusuyla bulundukları alanları terk ettiği öğrenildi. Örgütün sözde yöneticilerinin ise kaçışları engellemek için militanlarını ölümle tehdit ettiği belirlendi.

Harekatta 2. gün: Kaçan teröristler ölümle tehdit edildi
10 Ekim 2019 Perşembe, 10:58
Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Fırat'ın doğusunun terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'nda 2'nci güne girildi. Terör hedeflerini savaş uçakları ve kara destek vasıtalarıyla vurmayı sürdüren TSK birlikleri, Suriye'deki ilerleyişine de devam ediyor. Türk askeri karşısında çaresiz kalan YPG'li teröristler köşeye sıkışmış durumda. Türk ordusunun gücüne dayanamayan terörist çareyi kaçmakta buldu. Bazı teröristler mevziden kaçarken, YPG'li sözde yöneticiler militanlar kaçması diye ölümle tehdit ettikleri bölgeden gelen bilgiler arasında.

BARIŞ PINARI BAŞARIYLA SÜRÜYOR