backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

İmamoğlu, ezan protestosu iddialarıyla ilgili konuştu

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Taksim'de ezanın ıslıklandığı iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir protesto sesi zaten varken ezan başlıyor. Şu denebilir, 'Bir anda o binlerce insan sussun' tabi ki ezana saygı önemli ve değerli. Bir kere ezana saygısızlığa karşı en yüksek direnci göstereceklerden biri olduğuma inanıyorum.“ dedi.

İmamoğlu, ezan protestosu iddialarıyla ilgili konuştu
14 Mart 2019 Perşembe, 20:22
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Taksim'de ezanın ıslıklandığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Gördüğüm kadarıyla o protesto zaten var. Ama benim baktığım pencere şu; Bir kere ezana saygısızlığa karşı en yüksek direnci göstereceklerden biri olduğuma inanıyorum. Çünkü benim de inancım gereği, hatta bir başka inancın sesi de olabilir bu hiç önemli değil ama ezana saygısızlıkta gerçekten ona karşı duruş gösteririm, gerekeni söylerim.“ ifadelerini kullandı.