backspace
GündemPort © 2018 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

İstanbul'un Yeni Başkanı Mevlüt Uysal'ı Bekleyen 7 Kritik Sorun

Kadir Topbaş'ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Uysal'ı trafikten depreme, alt yapıdan kentsel dönüşüme birçok sorun bekliyor.

İstanbul'un Yeni Başkanı Mevlüt Uysal'ı Bekleyen 7 Kritik Sorun
30 Eylül 2017 Cumartesi, 10:37
Topbaş'ın istifasıyla boşalan İBB Başkanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Uysal'ı da ulaşımdan kentsel dönüşüme, yeşil alan krizlerinden silüet tartışmalarına bir dizi sorun bekliyor. İstanbulluların öncelikli çözüm beklediği sıkıntının başında elbette trafik geliyor. Toplu ulaşımdaki, özellikle de metrobüsteki problemler, 6 yıldır bitmeyen Üsküdar-Çekmeköy metrosu, yeşil alanlardan parklardan geçirilen inşaatlar, tarihi yarımada silüetinde yükseldikçe yükselen binalar, deprem hazırlığı, toplanma alanlarının yok edilmesi, sayıları gittikçe artan Suriyeli dilenciler, yeni başkanın ivedilikle eğilmesi gereken konular. Yeni başkan Mevlüt Uysal, koltuğa oturduğu dakika itibarıyla İstanbul hakkında brifing almaya başladı. Habertürk de Başkanı bekleyen problemleri sıraladı.