backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Kaz Dağları’nda ağaçların kesilmesine bir tepki de Tarkan’dan geldi

Ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, Kaz Dağları'ndaki ağaçların kesilmemesi için başlatılan protestoya sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla destek verdi. Tarkan, “Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.“ dedi.

Kaz Dağları’nda ağaçların kesilmesine bir tepki de Tarkan’dan geldi
05 Ağustos 2019 Pazartesi, 22:58

Türkiye'nin oksijen depolarından Kaz Dağları'na yapılmak istenilen altın madenine “#Kazdağlarıhepimizin“ etiketiyle başlatılan tepkilere Tarkan Tevetoğlu da destek verdi. Tarkan Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık“ dedi.

Kaz Dağları’nda ağaçların kesilmesine bir tepki de Tarkan’dan geldi

“ELİNİZİ KALBİNİZE KOYUN DA VİCDANINIZA KULAK VERİN“

Kaz Dağları'nda Kanadalı Alamos şirketinin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler sürüyor. Kaz Dağları'nda gerçekleştirilen ağaç kesimine bir tepki de şarkıcı Tarkan'dan geldi. Tarkan sosyal medya hesabından konuyla ilgili, Rant uğruna feda edilen Hasankeyf'ler, Allianoi'ler, Karadeniz'in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.“ ifadelerini kullandı.

Kaz Dağları’nda ağaçların kesilmesine bir tepki de Tarkan’dan geldi