backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Nihat Özdemir’den sert tepki: Irkçılığa benzeyen bir olay, UEFA’ya anlatacağız

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, İzlanda'da havalimanında yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Özdemir, “Bu işin siyasi tarafının olduğunu büyükelçimiz bize anlattı. Irkçılığa benzeyen bir olay. UEFA'ya bir mektup halinde Servet Yardımcı'nın önderliğinde anlatacağız.“ dedi.

Nihat Özdemir’den sert tepki: Irkçılığa benzeyen bir olay, UEFA’ya anlatacağız
10 Haziran 2019 Pazartesi, 18:01
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Servet Yardımcı, A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda'da kamp yaptığı otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dün havalimanında İzlandalı yetkililerin milli takım kafilesine yaptığı uygulama ve bir İzlanda vatandaşının Emre Belözoğlu'nun açıklama yaptığı sırada gizlice arkadan gelerek fırça uzatmasıyla ilgili olarak konuşan Özdemir, durumdan yaşanan rahatsızlığı ifade etti. Konya'dan direkt olarak İzlanda'ya geldiklerini belirterek sözlerine başlayan Özdemir, “Futbolcularımızla beraber, havalimanına geldik. Burada bir misafirperverlik bekliyorduk ve gayet rahat kapıdan geçerek otele gelmek istiyorduk. Fakat maalesef hiç ummadığımız ve bizim için de büyük sürpriz olan bir şekilde, havalimanının güvenlik soruşturmasıyla ilgili olarak, bütün oyuncularımızın şahsi eşyaları titizlikle aranarak uzun bir zaman kaybetmemize neden oldu. Bu durum da hem oyuncularımız hem de bizler tarafından tepkiyle karşılandı. Bizim ülkemize geldiklerinde, Konya'da dahi kim gelirse gelsin büyük bir misafirperverlikle karşılıyoruz, federasyondan arkadaşlarımızı takımları karşılamaya gönderiyoruz, gümrük ve pasaport kontrollerinde herhangi bir sıkıntı olmadan istirahat edecekleri otele kadar eşlik ediyorduk. Burada bunu göremedik ve sıkıntı yaşadık.