backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Öğretmenler kendilerine verilen sözlerin tutulmasını bekliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlerin maaşlarında iyileştirme yapılacağını belirterek yılbaşından sonra bu düzenlemenin hayata geçirilmesini beklediklerini söylemişti. Aynı konu ikinci yüz günlük eylem planında da yer almıştı. Ancak aradan geçen zamana rağmen konu hakkında henüz somut bir adım atılmadı.

Öğretmenler kendilerine verilen sözlerin tutulmasını bekliyor
19 Ocak 2019 Cumartesi, 14:37
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz aylarda ücretli öğretmenlerin maaşlarında iyileştirme yapılacağını söyleyerek binlerce kişiye umut olmuştu. Bakan Selçuk, yapılacak iyileştirmenin yılbaşından sonra hayata geçirileceğini belirtmişti.Aynı konu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ikinci yüz günlük eylem planında da yer almıştı. Planda, MEB'de ek ders karşılığı görev yapan ücretli öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yüzde yüz artırılacağı belirtilmişti. Ancak yılbaşını 19 gün geçmiş olmasına rağmen henüz konu hakkında ne bir somut adım atıldı ne de bir açıklama yapıldı.