backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Polisi döven şampiyon boksörün cezası belli oldu

Fransa'nın başkenti Paris'te, Sarı Yelekler'in geçen ay düzenlediği gösteride iki polisi darbeden ve tutuklu olarak yargılanan, eski şampiyon boksör Christophe Dettinger'e 2 yıl hapis cezası verildi.

Polisi döven şampiyon boksörün cezası belli oldu
Son Güncelleme: 14 Şubat 2019 Perşembe, 12:12
14 Şubat 2019 Perşembe, 09:13

Fransa'da, 5 Ocak'ta Paris'te Sarı Yelekliler tarafından düzenlenen eyleme katılan ve kitleye müdahalede bulunan 2 polisi darbettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkarılan eski şampiyon boksör Christophe Dettinger'e, 2 yıl hapis cezası verildi.

Rus basın organı Sputnik'te yer alan habere göre, boksta 2007 ve 2008'de Fransa şampiyonluğu elde eden Dettinger'in polisleri dövdüğüne dair görüntüler sosyal medyada geniş yankı bulmuştu. Dettinger, 7 Ocak'ta gözaltına alınmış, iki gün sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Dettinger için düzenlenen yardım kampanyasında yaklaşık 130 bin Euro'nun toplandığı kaydedilmişti. Bu yardım kampanyası birçok bakanın tepkisine neden olmuştu.

Fransa’da Polisi Döven Şampiyon Boksör Christophe Dettinger’e 2 Yıl Hapis Verildi

“POLİS GÖSTERİ HAKKINI ENGELLEDİ“

Bu arada Sarı Yelekler'in öncü isimlerinden Maxime Nicolle'un avukatı Juan Branco, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, müvekkillinin, hükümetin ve polisin gösteri haklarını engellemeye çalıştığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.