backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Punk Grubu, Amerikan Ödülleri’nde Trump’a şarkı sözüyle tepki gösterdi

2016 Amerikan Müzik Ödülleri töreninde Punk Grubu Green Day “Bang Bang“ adlı single'ının bazı sözlerini “Trump'a hayır, faşist ABD'ye hayır“ şeklinde değiştirerek söyledi.

Punk Grubu, Amerikan Ödülleri’nde Trump’a şarkı sözüyle tepki gösterdi
21 Kasım 2016 Pazartesi, 22:35

2016 Amerikan Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'ta düzenlenen ödül gecesinde dünyaca ünlü yıldızlar ve sahne şovları göz kamaştırdı. Kanadalı rap şarkıcısı Drake ilk ödülünü kazandı. Geceye damgasını vuran genç şarkıcı Rap/Hip-hop dalında En İyi Sanatçı ödülüne, Drake'in “Views“ adlı albümü de En İyi Albüm ödülüne layık görüldü.

JUSTEN BİBER İPİ GÖĞÜSLEDİ

30 yaşındaki Drake 13 dalda aday gösterilmişti. Ariana Grande de Yılın En İyi Sanatçısı seçildi. 23 yaşındaki pop şarkıcısı ünlü isimler Justin Bieber, Rihanna ve Selena Gomez'i geride bıraktı. Gomez Pop Rock, Rihanna da Soul - R&B dalında En İyi Kadın Sanatçı ödülünü kazandı.

“TRUMP'A HAYIR, FAŞİST ABD'YE HAYIR“

Punk grubu Green Day ise gecede Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı seçilen Donald Trump'ı hedef aldı. Grup silah şiddetine karşı çıkardığı “Bang Bang“ adlı single'ının bazı sözlerini “Trump'a hayır, faşist ABD'ye hayır“ şeklinde değiştirdi. Ödül gecesinde sahne alan bir diğer yıldız ise Lady Gaga'ydı. Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Sting de bu yıl liyakat ödülüne layık görüldü.