backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Son dakika: Barış Pınarı Harekatı’nda ikinci gün! 5 köy terörden arındırıldı

Son dakika: Havadan ve karadan devam eden Barış Pınarı Harekatı'nda 30 km'lik bir alana girildi. Harekat hakkında konuşan Erdoğan, “Operasyon başladığından beri 109 terörist öldürüldü“ açıklamasında bulundu. Tel Abyad'daki El Yabse, Tel Fander köyleri, Müşeyrfe ve Dedat ile Rasulayn'daki Kişto köyü terörden arındırıldı.

Son dakika: Barış Pınarı Harekatı’nda ikinci gün! 5 köy terörden arındırıldı
10 Ekim 2019 Perşembe, 11:14
Türkiye'nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat'ın doğusuna yönelik harekatı Resulayn'daki YPG hedeflerinin vurulmasıyla başladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, harekatın başarıyla devam ettiği bildirilerek ''Belirlenen hedefler ele geçirildi“ ifadesi yer aldı. Muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu (SMO), harekata destek için Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklara girdi. Tel Abyad'ın batısındaki El Yabse, Tel Fander köyleri, Tel Abyad'daki Müşeyrfe ve Dedat ile Rasulayn'daki Kişto köyü terörden arındırıldı.