backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Tartışma yaratan proje yavaş ilerliyor! 3 ayda sadece 95 tane verildi

Yavuz Bingöl Sanat Merkezi bünyesinde kurulan dernek ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan anlaşma gereği 3 bin okula piyano, 84 bin okula da bağlama verilmesi gerekiyordu. Kasım 2018'de start verilen projenin üstünden 3 ay geçmesine rağmen sadece 3 ortaokula 2 piyano ve 95 bağlama bağışlandı.

Tartışma yaratan proje yavaş ilerliyor! 3 ayda sadece 95 tane verildi
Son Güncelleme: 30 Ocak 2019 Çarşamba, 18:40
09 Ocak 2019 Çarşamba, 09:07

Yavuz Bingöl Sanat Merkezi bünyesinde kurulan Sanat Hayattır Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan 'Müzik Sınıflarının Altyapısını Destekleme Kampanyası' yavaş ilerliyor.

12 KASIM'DA BAŞLANDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut'un soru önergesine verdiği yanıtta, “Protokol gereği enstrümanlar dernek tarafından toplanacak bağış yoluyla temin edilecektir“ dedi.

19 Aralık 2017'de imzalanan protokolün ardından projeye 12 Kasım 2018 itibarıyla başlanabildi. İş birliği protokolünün kapsamında, piyano dağıtılacak okul sayısının 3 bin 8, bağlama sayısının ise 84 bin 290 adet olduğu kaydedildi.

KAMPANYA SÜRESİ 1 YIL

Başlangıç aşamasında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı ortaokullarda dağıtım yapılacağını belirten Bakan Ziya Selçuk, bu okullar belirlenirken 'müzik odası ve müzik odası oluşturmaya elverişli alan bulunması' kriterlerinin esas alındığını vurguladı. Selçuk önergeye verdiği yanıtta, kampanya süresinin 1 yıl olduğunu belirtti.