backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Terim’le kavgası sonrası hapis cezası alan kebapçı, sessizliğini bozdu

Fatih Terim'le İzmir'de kavga ettikten sonra Terim'i tehdit ettiği gerekçesiyle 6 aylık hapis cezası alan Selahaddin Aydoğdu, “Böyle bir cezayı bekliyordum. Pişman olacağım işi yapmam.“ dedi.

Terim’le kavgası sonrası hapis cezası alan kebapçı, sessizliğini bozdu
13 Şubat 2019 Çarşamba, 14:56
İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi'nde 15 Temmuz 2017'de kebapçı sahibi Selahaddin Aydoğdu, iddiasına göre mekanını basmaya gelen dönemin Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile kendi restoranında tartıştı. Olayın ardından Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Terim'in “basit yaralama“ suçundan cezalandırılması istenirken, Aydoğdu hakkında da “kişisel verileri ele geçirip basın yoluyla yaymak“, “hakaret“ ve “basit tehdit“ suçlarından dava açıldı. Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesinde Selahaddin Aydoğdu'nun sanık olarak yargılandığı davada, Aydoğdu'ya “kişisel verileri ele geçirip basın yoluyla yaymak“ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verilerek cezası ertelendi. Mahkeme ayrıca Selahaddin Aydoğdu'ya “hakaret“ suçundan beraat kararı verirken, “tehdit“ suçundan da 6 ay hapis cezası vererek, duruşmalarda pişmanlık duymamasından dolayı cezasını ertelemedi.