backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Teröristbaşı Salih Müslim: ABD askerleriyle birlikte çalışmaya devam ediyoruz

ABD'nin sınır hattından çekilme kararı sonrası terör örgütü PYD/YPG sözcüsü Salih Müslim, Amerikan yönetiminin sözlerini tutmadığını söyleyerek çekilme kararına tepki gösterdi. Müslim, sınır hattı dışındaki alanlarda ABD ile işbirliklerinin sürdüğünü söyledi. Trump ise geçtiğimiz günlerde “Bu saçma savaştan çekilme vakti geldi“ demişti.

Teröristbaşı Salih Müslim: ABD askerleriyle birlikte çalışmaya devam ediyoruz
08 Ekim 2019 Salı, 18:54
Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapacağı operasyon nedeniyle gözlerin çevrildiği bölgede sıcak gelişmeler yaşanıyor. Terör örgütü YPG'nin siyasi kanadı PYD sözcüsü Salih Müslim, ABD'nın Suriye sınırından çekilme kararını eleştirdi. Müslim, “Suriye'de ABD güçleri hala var. DAEŞ hücrelerine karşı savaş sürüyor“ diyen Müslim, sözlerini şöyle sürdürdü: “Deyrezzor'da, Rakka'da vs. SDG ile beraber çalışıyorlar. Ama sınırdaki güçlerini çektiler. Amerikan askerlerinin diğer yerlerden çekilmesi gibi bir şey yok.“ ifadelerini kullandı.