backspace
GündemPort © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Türkiye’nin doğal güzelliği olan Deliklitaş’ı görenler mest oldu

Giresun'da bulunan doğal oluşumlu ilginç kaya, yöre halkı tarafından Deliklitaş olarak biliniyor. Birçok kişinin ilgisini çeken Deliklitaş, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Türkiye’nin doğal güzelliği olan Deliklitaş’ı görenler mest oldu
05 Ağustos 2019 Pazartesi, 10:56
Giresun'un Görele ilçesi sahilinde bulunan doğal oluşumlu ilginç kaya yöre halkı tarafından Deliklitaş olarak biliniyor. Deliklitaş'ın birçok rivayete sahip olduğunu söyleyen Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, “Burayı turizm açısında değerli buluyoruz“ dedi.

Sosyal medyada da yoğun ilgi gören Giresun'un Görele ilçesi sahilinde yer alan Delikli taş ilginç görümünün yanı sıra birçok efsane ile anılıyor. Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, bölgede 80'in üzerinde doğal oluşumlu plajın bulunduğunu kaydederek “Giresun ilimiz sadece yayla turizmi açısından değil deniz turizmi açısından da bölgenin en değerleri cazibe merkezlerinden bir tanesi. Yayla bandında ve sahil bandında birçok destinasyona sahip olan ilimizde sahil bandında da 80'in üzerinde doğal oluşumlu plajı ile Doğu Karadeniz'in en zengin plajına sahip olma özelliğini taşıyor“ dedi.