backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Uyuşturucu Kaçakçılarının Yatı Sahile Vurdu: Halk Kokainleri Yağmaladı

Fransız Polinezyası'nda geçen ay uyuşturucu yüklü bir yatın batmasının ardından, 400 nüfuslu adada kokain kullanımının patladığı ortaya çıktı. Olayı araştıran polis, halkın gemiden 370 kilo kokain aldığını saptadı.

Uyuşturucu Kaçakçılarının Yatı Sahile Vurdu: Halk Kokainleri Yağmaladı
Son Güncelleme: 11 Haziran 2017 Pazar, 15:55
24 Mayıs 2017 Çarşamba, 19:21

Notice: Undefined offset: 1 in /home/gundemport/public_html/news.php on line 170
Pasifik Okyanusu'nda yer alan Fransız Polinezyasındaki yetkililer, geçen ay bir mercan adasında bir yatın sahile vurmasının ardından, bölgede uyuşturucu kullanımında patlama yaşandığını açıkladı. Radio New Zeland'ın haberine göre polis, Nisan ayında kıyıya vurup alev alan bir yat nedeniyle Faaite mercan adasına çağırıldığında gemide yanmakta olan 237 kilo kokain buldu. ADA HALKI 370 KİLO KOKAİNİ SAKLADI Fransız Polinezyası Fransız Denizaşırı Kolektivite'sinin bir üyesi. Enkazdan iki gemiciyi kurtaran yetkililer, bu kişileri gözaltına aldı. Yetkililer kokainin tamamının yangında yok olduğunu düşünüyordu. Fakat adada yaşayanlar yanmamış halde 370 kilo kokain buldu. Uyuşturucuyu bulan yerli halk, bunu yetkililere haber vermek yerine kendilerine sakladı. ADANIN TOPLAM NÜFUSU 400 Fransız yayıncı Polynesia Premiere'e göre Faaite Belediye Başkanı Louis Williams, mercan adasında yaşayan 400 kişinin uyuşturucu kullanımında belirgin bir artış gördüğünde bunu yetkilere bildirdi. Kanala konuşan belediye başkanı, “Gençler enkazdan uyuşturucuyu almış. Jandarmaları uyardım ama ne olacak bilmiyorum“ ifadelerini kullandı. Soruşturmayı yürüten yetkilere göre gençler enkazdaki uyuşturucuları yetkililerin görmemesi için adanın farklı bölgelerine gömdü. BU YIL 1.4 TON DAHA ELE GEÇİRİLDİ Adaya giden Polynesia Premiere muhabiri, bölgede herkesin korku içinde yaşadığını aktardı. Pasifik Okyanusu uyuşturucu tüccarları için önemli bir rota haline dönüşmüş durumda. Radio New Zeland'a göre bu yıl bu yatın dışında bölgede iki yatta daha toplam 1,4 ton kokain ele geçirildi.