backspace
GündemPort © 2020 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

YPG/PKK’lı teröristlere önce kıskaç sonra çevirme: Kuzeye süpürme harekatıyla yok edilecekler

Barış Pınarı Harekatı'nın dördüncü gününde alan hâkimiyetini kuran Mehmetçik, Tel Abyad ve Resulayn'ın güneyine sarkmaya başladı. İlçeler, güneyden kuşatıldıktan sonra kuzeye doğru süpürme başlayacak. Teröristler böylece güneyde ve kuzeydeki sınır hattında bulunan birliklerin kıskacıyla etkisiz hale getirilecekler.

YPG/PKK’lı teröristlere önce kıskaç sonra çevirme: Kuzeye süpürme harekatıyla yok edilecekler
12 Ekim 2019 Cumartesi, 08:57
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları dün sabah erken saatlerden itibaren özellikle Resulayn'ı havadan ve karadan ağır şekilde bombaladı. Tel Abyad'da da Fırtına obüsleri terörist hedefleri ateş altına aldı. Hürriyet'in güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, harekâtın önemli safhalardan biri de her iki ilçenin güneyine inilmesi olacak. Bunun için güney kırsalların bazı noktalarında kuşatma için harekete geçildi. İlçeler, güneyden kuşatıldıktan sonra kuzeye doğru süpürme başlayacak. Teröristler böylece güneyde ve kuzeydeki sınır hattında bulunan birliklerin kıskacıyla etkisiz hale getirilecekler.

GÜNEYDEKİ SIĞINAKLARA BOMBA